Swandoo Marie i-Size

Swandoo Marie i-Size

Swandoo Marie I-size to fotelik zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie w połączeniu z nowoczesnym designem i wygodą użytkowania zarówno dla dzieci jak i rodziców. Fotelik wyposażony został w mechanizm obrotu, dzięki czemu wkładanie i wyciąganie dziecka jest zdecydowanie łatwiejsze. Fotelik przystosowany jest do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy nawet do 4. roku życia. Fotelki umożliwia nam obrót siedziska przodem do kierunku jazdu od 15 miesiąca i 76 cm wzrostu. Dodatkowym wyposażeniem fotelika Marie jest system ochrony bocznej SIB, który podnosi poziom bezpieczeństwa w przypadku kolizji bocznej, niezależnie od kierunku przewożenia dziecka. Fotelik montowany jest za pomocą systemu ISOFIX, co umożliwia prawidłowy i szybki montaż w samochodzie. Kolejną zaletą Marie jest wbudowany mechanizm regulacji pochylenia fotelika do pozycji spoczynkowej. Regulacja wysokości zagłówka zintegrowana z pasami naramiennymi pozwala na idealne dostosowanie fotelika do potrzeb jadącego w nim dziecka.

 

Tyłem do kierunku jazdy
Wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy zapewnia najlepszą ochronę na wypadek uderzenia czołowego – najczęstszego rodzaju kolizji, do jakich dochodzi na drogach. Podczas kolizji czołowej z fotelikiem skierowanym tyłem do kierunku jazdy siły uderzenia skupione są na tyle fotelika, podczas gdy pozostała energia rozprowadzana jest równomiernie w obszarach głowy, szyi i górnych partii ciała.

 

Mechanizm obrotu 360 stopni
360 stopni obrotu w obie strony pozwala na bezproblemowe umieszczanie i zapinanie dziecka w foteliku. Potem wystarczy obrócić fotelik z powrotem tyłem do kierunku jazdy, aż usłyszysz kliknięcie, z którym fotelik wraca na odpowiednią pozycję.

 

System SIB
System ochrony bocznej (SIB) minimalizuje siłę uderzenia w przypadku kolizji bocznej.

 

Ochrona, która rośnie razem z dzieckiem
Jednym z najważniejszych aspektów bezpiecznego przewożenia dziecka jest ochrona głowy. Ta zależność zmienia się wraz ze wzrostem dziecka, dlatego fotelik wyposażony został w system zintegrowanej regulacji wysokości zagłówka oraz pasów naramiennych, co pozwala na ustawienie tych elementów na optymalnym poziomie. Dodatkowo w zagłówku znajdziemy wskaźnik poziomu oczy co czyni ustawienie zagłówka łatwym i intuicyjnym.

 

Kierunek jazdy

 Obrotowy 360

Montaż

 Isofix

Zakres wagowy

 0 - 18kg

Wzrost

 40-105cm

Test Plus

 NIe

ADAC

 Nie

Zgodność z iSize

 Tak

    2 099,00 złCena
    Swandoo