Recaro Salia

Recaro Salia

0 - 18 kg | 40 - 105 cm | max. 4 lata

 

Salia

 

Jak miło, gdy rodzice i dzieci mają te same zainteresowania. Aby być pewnym, że zabawa zacznie się zaraz po rozpoczęciu podróży, zbudowaliśmy fotelik dziecięcy Salia. Jest jeszcze bardziej wygodny i ergonomiczny niż jego poprzednik. Obrót o 360o pozwala rodzicom na ustawienie dziecka w ergonomicznej pozycji podczas przypinania go lub wyjmowania z pojazdu. Odwrócenie fotelika na bok jest dziecinnie proste. Najlepsze jest to: że można to zrobić jedną ręka a drugą ręką w tym czasie można trzymać ulubioną zabawkę dziecka.

 

Obrót o 360 stopni

Obrót o 360 stopni pozwala rodzicom na ustawienie dziecka w ergonomicznej pozycji podczas przypinania go lub wyjmowania z pojazdu. Obracanie fotelika jest dziecinnie proste.

 

Advanced Side Protection (ASP)

Zintegrowane absorbery energii można szybko i łatwo aktywować po stronie drzwi. W przypadku zderzenia bocznego zmniejszają one siły działające na dziecko. Połączenie konstrukcji fotelika z bocznymi otwieranymi absorberami energii zapewnia podwójną ochronę przed zderzeniami bocznymi.

 

i-Size

Transport tyłem do kierunku jazdy, zoptymalizowane zabezpieczenie przed kolizją boczną i intuicyjna instalacja ISOFIX zapewniają małym podróżnikom maksymalne bezpieczeństwo na tylnym siedzeniu. Znajdując się tyłem do kierunku jazdy, w przypadku zderzenia czołowego siły rozkładają się na całe ciało, dzięki czemu wrażliwe obszary głowy i szyi pozostają chronione. Fotelik dziecięcy spełnia surowe normy bezpieczeństwa zgodnie z UN R129.

 

Wkładka dla noworodka

Nasza wyjątkowo miękka wkładka dla noworodka zapewnia optymalne ułożenie dziecka w foteliku. W ten sposób mały podróżnik cieszy się najwyższym poziomem komfortu i maksymalnego bezpieczeństwa. Oczywiście poszycie tekstylne wkładki można łatwo zdjąć i uprać w pralce. Zapewnia to rodzicom pewność, że maluch ma zawsze czysto i wygodnie.

 

Zagłówek o regulowanej wysokości
z zintegrowanymi pasami.

W miarę wzrostu dziecka ergonomiczna postawa jest niezbędna. Zagłówek z regulacją wysokości i zintegrowanymi pasami pozwala na maksymalny komfort siedzenia, wspiera prawidłową postawę i dzięki zoptymalizowanemu prowadzeniu pasów, zwiększa bezpieczeństwo podczas każdej podróży.

 

Wskaźniki na podstawie

Czy chcesz za każdym razem móc zaoszczędzić czas podczas codziennego przemieszczania się z dzieckiem? Jeżeli tak to wskaźniki znajdujące się na centralnym panelu bazy zmieniają kolor na zielony, jeśli wszystko zostało prawidłowo zainstalowane, ustawione i zablokowane. Dzięki temu wystarczy rzut oka by mieć wszystkie ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.
I co najważniejsze: Twoje dziecko cieszy się maksymalnym bezpieczeństwem a Ty oszczędzasz czas.

 

 

 

 • Zagłówek z pianką memory:
  Jest wygodny dla dziecka i pełni ważną rolę w absorbowaniu sił w przypadku wypadku lub kolizji.
 • 5-punktowy system zapięcia:
  Intuicyjny i centralny regulator pasów z systemem HERO umożliwia bezpieczne i proste przypięcie dziecka w foteliku.
 • Pianka do siedzenia:
  Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka i zapewnia najwyższy poziom komfortu.
 • Intuicyjna obsługa jedną ręką:
  Wszystkie ważne funkcje można obsługiwać jedną ręką, uzyskując większą swobodę.
 • Regulacja jedną ręką:
  Obsługa jedną ręką pozwala na ustawienie wygodnej i płaskiej pozycji spoczynkowej podczas podróży tyłem do kierunku jazdy (5 pozycje).
 • System wentylacji:
  Dzięki pasywnemu systemowi wentylacji siedzenie podczas podróży jest wyjątkowo wygodne.
 • Ochraniacze pasów:
  Zmniejszają nagrzewanie się pasów podczas upałów – zapobiegając w ten sposób podrażnieniu wrażliwej skóry dziecka.
 • Opatentowany system bezpieczeństwa HERO:
  Połączenie ochraniaczy pasów naramiennych i zagłówka zapobiega skręceniu pasów w trakcie zapinania, ześlizgiwaniu się ochraniaczy przez co zapewnia bezpieczny i łatwy proces przypinania dziecka w foteliku.
 • Regulowana podpora:
  Łatwa regulacja w pojeździe zapewniająca stabilność.
 • Instalacja jednym kliknięciem z ISOFIX:
  Prostsza i bezpieczniejsza instalacja zintegrowanej podstawy ISOFIX bez konieczności użycia pasa bezpieczeństwa pojazdu.

 

Homologacja:

 • UN R129/00 (i-Size)

Wymiary zewnętrzne (Szer. /Gł. /Wys.):

 • 44 / 63 - 68 / 61 - 69 cm

Waga:

 • 15 kg

 

 

  2 096,00 złCena
  Kolor Recaro Salia