Britax Romer Advansafix I-size Marble

Britax Romer Advansafix I-size Marble

Britax Romer Advansafix I-size

 

Advansafix I-size to następca nagradzanego modelu Advansafix IV R, oferujący zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, aby chronić dzieci w każdym wieku. Fotelik umożliwia nam przewożenie dziecka o wzroście od 76 do 150 cm, w tym w uprżęzy wewnętrzenj , aż do 21 kg! Następnie zamieniamy pasy wewnętrzne fotelika na 3-punktowy pas samochodowy, który wspomagany przez SecureGuard utrzymuje pas biodrowy na optymalnej pozycji na kościach miednicy, zmniejszając ryzyko urazów brzucha, natomiast za ustawienie części barkowej pasów odpowiada XP-Pad. Dodatkowo wbudowany w skorupę regulowany SICT i zagłówek w kształcie litery V zapewniają ochronę w przypadku zderzeń bocznych. Prosty, szybki i pewny montaż za pomocą ISOFIX + Top Tether, regulacja odchylenia siedziska oraz wydłużone siedzisko to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa a także wygody.

 

Wersja Marble

Wersja tapicerek Marble to lepszy jakościowo materiał, przekładający się na wyższą wytrzymałość na przetarcia. Tkaniny te są w kolorach melange, dzięki czemu mniej widoczne są wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Na plus można również zaliczyć fakt, że są dużo przyjemniejsze w dotyku od tapicerek standardowych, co wpływa na podwyższenie komfortu jazdy dziecka.

 

System Pivot Link firmy Britax Römer
W razie wypadku opatentowany system Pivot Link najpierw kieruje siły w dół – do fotelika a następnie do przodu, bardziej delikatnie, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń głowy i szyi dziecka.

 

5-punktowe pasy bezpieczeństwa dla dzieci do 21 kg
5-punktowe pasy bezpieczeństwa dają dziecku podróżującemu w foteliku najlepszą ochronę. Jest ono przypięte pewnie wewnątrz chroniącej je obudowy fotelika. W przypadku kolizji pasy rozprowadzają siły zderzenia poprzez pięć oddzielnych miejsc: dwa nad ramionami, dwa przy biodrach oraz miejsce, w którym klamra spina pasy między nogami. Dzięki temu dziecko jest chronione z każdej strony.

 

Secure Guard
SecureGuard pomaga chronić delikatne okolice brzucha Twojego dziecka poprzez dodatkowy – czwarty punkt zaczepienia standardowego 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Utrzymując pas biodrowy w optymalnym położeniu ponad kośćmi biodrowymi dziecka, SecureGuard pomaga zredukować siły oddziałujące na brzuch w sytuacji kolizji czołowej aż do 35 %, dając dziecku jednocześnie swobodę ruchów podczas jazdy.

 

Regulowany system Sict
SICT zapewnia lepszą ochronę Twojego dziecka w przypadku zderzenia bocznego. Zmniejsza on siłę uderzenia, minimalizując odległość między samochodem, a fotelikiem i odkształca się, aby pochłonąć energię zanim ta dotrze do Twojego dziecka.

 

Zagłówek typu V
Zagłówek w kształcie litery V został zaprojektowany tak, by mieć pod kontrolą ruchy głowy Twojego dziecka. Zapewnia optymalną ochronę na wypadek uderzenia bocznego jednocześnie dbając o wygodę podczas jazdy. Dodatkowo, zagłówek i pasy mogą być łatwo regulowane z przodu, by dostosować się do wzrostu Twojego dziecka.

 

Top Tether
Dzięki dwóm punktom zaczepienia Top-Tether daje dziecku w foteliku jeszcze lepszą stabilność i bezpieczeństwo niż tradycyjne pasy mocujące od góry. Top-Tether zapobiega obracaniu się fotelika i zmniejsza ruch dziecka do przodu w wypadku kolizji. Dodatkowo, szwy są zaprojektowane tak, aby ich rozdarcie było stopniowe i kontrolowane, co pozwala pochłonąć siłę zderzenia czołowego.

 

Wygoda dziecka – regulacja wychylenia siedziska

Wygoda dziecka podczas podróży to druga zaraz po bezpieczeństwie bardzo ważna kwestia. Dlatego fotelik zaprojektowano tak, by można było go łatwo ustawić w kilku pozycjach, zapewniając bezstresową podróż ze szczęśliwym i uśmiechniętym maluchem.

 

XP Pad Nowej Generacji
Advansafix i-Size został wyposażony w XP-Pad nowej generacji - bardziej komfortowy i łatwy w użyciu element, który absorbuje energie w przypadku zderzenia czołowego.

Dane techniczne

 

Fotelik dostępny jest również w wersjach:
Advansafix I-size 

Advansafix I-size Cool Flow

    1 539,00 złCena
    Kolor Britax