Britax Babysafe i Size 2

Britax Babysafe i Size 2

Pierwszy fotelik samochodowy dla Twojego maluszka. Model BRITAX BABY SAFE 2 I-SIZE został zaprojektowany z myślą o najmłodszych i najmniejszych podróżnikach o wadze do 13 kg. Jest to opcja dla noworodków i niemowląt, a także ich rodziców, którym zależy na ponadprzeciętnym bezpieczeństwie jazdy i bardzo wysokim poziomie wygody i komfortu ich dziecka. Fotelik ma kilka systemów regulacji, zarówno wysokości zagłówka, jak i odchylenia oparcia. Wyróżnia się opatentowaną technologią płaskiego ułożenia dziecka, która ma wpływ zarówno na wygodę odpoczynku, jak i bezpieczeństwo jazdy. Fotelik wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale też przyjazny maluszkom o delikatnej i wrażliwej skórze. Fotelik BRITAX BABY SAFE 2 I-SIZE świetnie sprawdzi się też podczas spacerów ze względu na to, że można go zamontować na stelażach wózków marki Britax. Dodatkowo posiada osłonę przeciwsłoneczną, która chroni malucha przed promieniami UV.

 

Wygodna i bezpieczna płaskie ułożenie dziecka

Podróż samochodem dla noworodka nie musi być trudna, a dla rodziców nie musi wiązać się z dużym stresem. Najlepsza dla malucha jest pozycja leżąca, która sprzyja jeszcze nie w pełni rozwiniętym mięśniom. Dlatego też fotelik posiada opatentowaną technologię płaskiego ułożenia dziecka, co sprawia, że Twój maluszek będzie w bezpiecznym ułożeniu nie tylko w swoim łóżeczku i wózku, ale także w trakcie jazdy. Możesz regulować kąt nachylenia siedziska, ustawiając go w odpowiedniej pozycji. Podobna regulacja występuje w zagłówku.

 

5-punktowy pas bezpieczeństwa

Dziecko przypinane jest w foteliku za pomocą uprzęży, czyli 5-punktowych pasów bezpieczeństwa zintegrowanych z fotelikiem. Podczas zderzenia siła uderzenia jest rozprowadzana równomiernie przez 5 punktów – na ramionach, biodrach i przy klamrze między nogami maluszka. Dodatkowo dla komfortu dziecka pasy zostały wyposażone w ochronne, miękkie nakładki.

 

Dodatkowa wkładka dla noworodka

Aby ułatwić ustawienie płaskiej pozycji dla noworodka, fotelik wyposażono w dodatkową wkładkę dla najmniejszych dzieci. Dzięki niej wnętrze fotelika jest idealnie dostosowane do uwarunkowań nowo narodzonych dzieci. To sprawia, że ramiona i kręgosłup znajdują się we właściwej pozycji, a dziecko ma ponadto ułatwione oddychanie. Wkładka jest wyjmowana, dlatego, kiedy dziecko nieco podrośnie, możesz ją łatwo wyjąć z fotelika.

 

Regulacja wysokości zagłówka

Podtrzymanie główki i zapewnienie jej podparcia jest szczególnie ważne w pierwszych tygodniach życia maluszka. Z tego powodu fotelik posiada zagłówek, którego wysokość jest regulowana, można go dopasować do wzrostu dziecka. Regulacja jest płynna, a ustawienie wysokości bardzo proste. Regulowane są też pasy, co umożliwia dopasowanie ich do wzrostu dziecka także wtedy, gdy podrośnie.

 

Ochrona boczna SICT

Po bokach fotelika znajdują się specjalne nakładki, których celem jest ochrona przy uderzeniu bocznym. Ich zadaniem jest pochłanianie energii uderzenia, aby o mniejszym natężeniu i o zredukowanej sile docierała do małego podróżnika. Nakładki są pierwszym elementem, który zostaje uderzony podczas kolizji. Przejmują część energii, zwiększając tym samym ochronę dziecka w foteliku.

 

Materiały przyjazne maluszkowi

Tapicerka wykonana jest z materiałów, które nie podrażniają delikatnej skóry maleństwa, są dla niej delikatne i bezpieczne. Wykazują one zdolność do odprowadzania wilgoci, mają właściwości oddychające, co bardzo przydaje się podczas upalnych dni. Tapicerkę możesz zdjąć i uprać w pralce, dbając tym samym o jej czystość i świeżość.

 

Ocena ADAC (za bezpieczeństwo) tyłem do kierunku jazdy: 4

Ocena ADAC (za bezpieczeństwo) z bazą ISOFIX: 4

    849,00 złCena
    Kolor Britax