AXKID MOVE - 9-25kg (Grupa 1/2)

AXKID MOVE - 9-25kg (Grupa 1/2)

Axkid Move to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają niedrogiego i bezpiecznego rozwiązania do długiego przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy - dziecko może podróżować w nim tyłem do 25 kg i ok. 115cm wzrostu

 

Fotelik montowany jest za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego oraz pasów kotwiczących w pozycji wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Trzy pozycje ustawienia zagłówka fotelika gwarantują dopasowanie do dzieci w różnym wieku i wzroście, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę głowy. Dwustopniowa regulacja nachylenia (wybierana przy montażu) pozwala na dopasowanie do różnych profili kanap. Regulacja nogi stabilizującej fotelik odbywa się za pomocą jednego przycisku - ułatwia to jej ustawienie.

 

Axkid Move wyposażony został w dodatkowy system ochrony bocznej - ASIP (Axkid Side Impact Protection) - opracowany we współpracy ze znanym instytutem zajmującym się testami fotelików z Niemiec. Zapewnia on najwyższą możliwą ochronę dziecka w razie uderzenia w bok pojazdu. ASIP powinien być montowany na foteliku od strony drzwi pojazdu. Przy montażu na środku tylnej kanapy nie ma potrzeby jego użycia.

 

Pozycję fotelika Axkid Move na kanapie samochodu możemy regulować. Gdy miejsca jest mało lub gdy chcemy zostawić maksymalnie dużo miejsca dla pasażera z przodu - montujemy go tuż przy oparciu kanapy. Jednak gdy chcemy dać dziecku więcej miejsca na nogi, można spokojnie odsunąć fotelik od oparcia aż do skraju kanapy. Dodatkowo fotelik ten może stykać się, a nawet opierać o przedni fotel samochodowy. Rozwiązania te pozwalają na elastyczne dopasowanie umiejscowienia fotelika do miejsca w samochodzie oraz potrzeb rodziny.

 

Przy montażu dla małego dziecka, a tym samym konieczności mocniejszego pochylenia fotela - zajmuje on sporo miejsca. W przypadku, gdy fotelika używamy jedynie w krótkie trasy i dziecko w czasie podróży nie śpi - mocno pionowo ustawiony fotelik jest bardzo ekonomiczny jeśli chodzi o zajmowane miejsce.

 

Nachylenie fotelika regulujemy dociągając pasy kotwiczące. Jeżeli mimo wszystko głowa dziecka opada na klatkę piersiową - polecamy zastosowanie podkładkę poziomującą (do kupienia osobno), pozwalającą uzyskać lepszy kąt na zagłówku. Dodatkowym akcesorium dla mniejszych dzieci do wszystkich foteli firmy Axkid jest dodatkowa wkładka spłycająca pod pupę i plecy dziecka (w modelu Minikid 2.0 wkładka jest w komplecie).

 

Axkid Move otrzymał bardzo dobre recenzje od kilku niezależnych instytutów testowych. Fotel przeszedł rygorystyczny szwedzki Test Plus oraz ma zatwierdzony test dachowania wykonywany przez VCA.

Posiada również nagrodę przyznawaną przez szwedzki Folksam - "Dobry wybór 2017".

 

Przy częstym przekładaniu fotela do różnych samochodów polecamy dodatkowe pasy kotwiczące - do dokupienia jako wyposażenie dodatkowe.

 

Każdy fotel objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

 

Dane techniczne:

Szerokość: 44 cm; Wysokość: 61 cm; Długość: 56 cm; Waga: 9,6 kg.

 

Podsumowanie:
 

Kierunek jazdy

 Tyłem

Montaż

 Pas samochodowy

Zakres wagowy

 9 - 25kg

Wzrost

 Do ok. 115cm

Test Plus

 Tak

ADAC

 Nie

Zgodność z iSize

 Nie

 

 • Zatwierdzony zgodnie z normą ECE R44 / 04
 • Test Plus zatwierdzony do 25 kg
 • Przetestowane i zatwierdzone przez REACH
 • "Dobry wybór 2017" firmy Folksam
 • Rollover zatwierdzony przez VCA
 • Umożliwia przewożenie tyłem do 115 cm
 • Pokrowiec na siedzenie można prać w pralce w temperaturze 30 °
 • Trzy pozycje regulacji zagłówka
  1 249,00 zł Regularna cena
  999,00 złCena Rabatowa
  Kolor