AXKID MINIKID - 9-25kg (Grupa 1/2)

AXKID MINIKID - 9-25kg (Grupa 1/2)

Axkid Minikid to fotelik dla dzieci siedzących z przedziału wagowego 9-25kg, dedykowany do jazdy wyłącznie tyłem przez cały okres użytkowania. Montowany jest z użyciem trzypunktowego pasa samochodowego oraz dodatkowych pasów kotwiczących.

 

Fotelik ten zmieści dziecko nawet do 125cm wzrostu, co w połączeniu z granicą wagi dziecka 25kg daje nam jeden z największych fotelików RWF dostępnych na rynku. Gdy dodamy do tego pozytywną ocenę w rygorystycznym Test Plus - otrzymujemy jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań do przewożenia dzieci tyłem nawet do 6. roku życia (dla dziecka w 50 centylu).

 

Pozycję fotelika Axkid Minikid na kanapie samochodu możemy regulować. Gdy miejsca jest mało lub gdy chcemy zostawić maksymalnie dużo miejsca dla pasażera z przodu - montujemy go tuż przy oparciu kanapy. Jednak gdy chcemy dać dziecku więcej miejsca na nogi, można spokojnie odsunąć fotelik od oparcia aż do skraju kanapy. Dodatkowo fotelik ten może stykać się, a nawet opierać o przedni fotel samochodowy. Rozwiązania te pozwalają na elastyczne dopasowanie umiejscowienia fotelika do miejsca w samochodzie oraz potrzeb rodziny.

 

Aby zapewnić dziecku bezpieczną i komfortową pozycję również w czasie snu, przy montażu mamy możliwość ustawienia odpowiedniego kąta nachylenia fotelika za pomocą samonapinających się pasów kotwiczących oraz regulowanej nogi. Pozwala to na dostosowanie pozycji do indywidualnych potrzeb dziecka - dążymy do sytuacji, gdy głowa dziecka po zaśnięciu pozostaje w zagłówku i nie opada na klatkę piersiową. Jesteśmy w stanie otrzymać taką pozycję w większości popularnych samochodów.

 

Dodatkową regulację nachylenia zapewnia stopka z 5-stopniową regulacją, znajdująca się od przodu fotelika. Jeżeli mimo wszystko nachylenie okaże się zbyt małe, możliwe jest dołożenie podkładki poziomującej (do kupienia osobno). Uwaga! Regulacja nachylenia fotelika nie jest możliwa w trakcie jazdy!

 

Zastosowane przez producenta samonapinające pasy kotwiczące znacząco ułatwiają montaż fotelika w samochodzie, a unikatowy system regulacji zagłówka wraz z pasami pozwoli szybko i komfortowo dopasować fotelik do dziecka - co jest ważne na przykład gdy w jednym foteliku wymiennie podróżują dzieci o różnych gabarytach.

 

Głębokie siedzisko i miękka tapicerka zapewnią odpowiedni komfort nawet w trakcie dalekich podróży. Tapicerkę można prać w temperaturze do 30 stopni, a jej ściągnięcie nie jest trudne, dzięki czemu możemy utrzymać fotelik w czystości.

 

Każdy fotel objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

 

Dane techniczne:

Szerokość: 46 cm; Wysokość: 68 cm; Głębokość: 58 cm; Waga: 11,8kg.


Podsumowanie:
 

Kierunek jazdy

 Tyłem

Montaż

 Pas samochodowy

Zakres wagowy

 9 - 25kg

Wzrost

 Do 125cm

Test Plus

 Tak

ADAC

 Nie

Zgodność z iSize

 Nie

 

 • Certyfikowany zgodnie z normą ECE R44/04
 • Plus Test do 25 kg
 • "Good Choice 2015" od Folksam
 • "Best Cost Value" od Best-in-Test.se
 • Testowany i zatwierdzony w REACH
 • Test dachowania zaliczony w VCA
 • Umożliwia jazdę tyłem do 125cm
 • Obszerny, wygodny nawet dla wysokich dzieci
 • Tapicerkę można prać w pralce w 30°
 • Siedem pozycji zagłówka
 • Samonapinające się pasy kotwiczące
 • Uprząż zintegrowana z zagłówkiem - system zapewniający automatyczne dopasowywane
  1 499,00 zł Regularna cena
  1 399,00 złCena Rabatowa