AVIONAUT PIXEL + BAZA ISOFIX - 0-13kg (Grupa 0+)

AVIONAUT PIXEL + BAZA ISOFIX - 0-13kg (Grupa 0+)

Fotelik samochodowy Avionaut Pixel to najlżejszy fotelik w kategorii 0-13kg dostępny na rynku. Dzięki wyjątkowym wkładkom wewnętrznym odpowiedni jest zarówno dla bardzo drobnych, jak i większych noworodków. Zapewnia bezpieczną podróż dzieciom od urodzenia do osiągnięcia 13kg lub wzrostu, przy którym głowa wystaje poza górną krawędź fotelika.

 

Zastosowanie ultralekkiego materiału kompozytowego sprawiło, iż firma Avionaut zredukowała wagę fotelika do 2,5kg – nie rezygnując w żadnym stopniu z wygody i bezpieczeństwa dziecka. Skuteczność ochrony potwierdziły testy w kilku europejskich laboratoriach badawczych – m.in. w niemieckich testach ADAC fotelik osiągnął 4 gwiazdki za bezpieczeństwo przy montażu na pas samochodowy oraz na bazie. Najważniejszym jednak osiągnięciem tej konstrukcji było znaczące przewyższenie wymagań najnowszej normy europejskiej – normy i-Size.

 

Fotelik Avionaut Pixel swoją wyjątkowo niewielką wagę zawdzięcza materiałowi, z którego go wykonano – jest to ultralekki kompozyt pianki EPP, który pochłania energię zderzenia oraz zmniejsza przeciążenia. Wyglądem materiał ten przypomina styropian, jednak w przeciwieństwie do styropianu nie jest on kruchy i sztywny. Pianka EPP nie podlega deformacji nawet przy dużych obciążeniach. Dodatkowym atutem wykorzystania tego materiału jest fakt, iż pianka EPP jest produktem ekologicznym i w 100% podlega recyklingowi.

 

Bezpieczeństwo w foteliku podnosi również system ochrony bocznej Dynamic Stress Shield, a możliwość zamontowania na bazie IQ ISOfix (w zestawie) za pomocą systemu Click'n'Drive z wizualnym i dźwiękowym potwierdzeniem poprawności instalacji eliminuje ewentualne błędy w montażu oraz znacząco ułatwia wkładanie i wyjmowanie fotelika z samochodu.

 

Na szczególną uwagę zasługują rewolucyjne wkładki dla noworodków fotelika Pixel, projektowane we współpracy z fizjoterapeutami. Układają one dziecko w taki sposób, że plecy, głowa oraz miednica pozostają w linii prostej, prawidłowo ustabilizowane i zabezpieczone. Wyprostowana pozycja ułatwia dziecku prawidłowe oddychanie, zmniejszone jest także prawdopodobieństwo cofania się treści żołądka do przełyku, co podnosi bezpieczeństwo w czasie podróży.

 

Dzięki wieloelementowej budowie wkładki redukcyjnej, można ją dostosować do rosnącego dziecka, dopasowując do niego fotelik pod względem komfortu i bezpieczeństwa podróży – odpowiednie odchylenie główki oraz ułożenie ciała dziecka w foteliku przyczynia się do poprawy mechaniki oraz komfortu oddychania w czasie jazdy. Ogranicza to ryzyko uduszenia lub niedotlenienia dziecka. Prosty tułów i nóżki ugięte pod kątem 90° do niego zapewniają lepsze warunki do neutralizacji sił działających podczas zderzenia czołowego.

 

Avionaut, podążając za zaleceniami fizjoterapeutów dziecięcych, zaleca przerwy w podróży (lub też w przebywaniu dziecka w foteliku) co najmniej raz na dwie godziny. Pamiętać również trzeba o tym, by ograniczyć podawanie pokarmów i płynów bezpośrednio przed wyruszeniem w drogę, a także w jej trakcie.

 

Dodatkowym atutem fotelika jest tapicerka – luksusowa, wykonana z jedwabistych tkanin, wypełniona pianką z pamięcią kształtu. Tapicerkę można zdjąć i uprać w temperaturze do 30°C.

 

Fotelik ten można montować zarówno na 3-punktowe pasy samochodowe, jak i na specjalnej Bazie IQ Isofix (w zestawie).

 

Baza IQ jest to niezawodna baza modułowa, montowana w samochodzie za pomocą systemu Isofix, opracowana specjalnie dla Avionaut Pixel oraz fotelików z kolejnej kategorii wagowej (9-18kg) AeroFIX RWF i AeroFIX. Wykorzystuje opatentowane rozwiązanie z jednym gniazdem, która pozwala na bezpośrednie podłączenie fotelika dziecięcego do samochodu. Ograniczenie ilości połączeń między pasami a systemem Isofix w samochodzie zwiększa do maksimum bezpieczeństwo dziecka – dzięki zastosowanym połączeniom wi