Avionaut MaxSpace

Avionaut MaxSpace

Avionaut MaxSpace fotelik samochodowy 15-36kg z normą i-Size

Avionaut MaxSpace i-Size to długo oczekiwany fotelik tej firmy dla dzieci o wzroście od 100cm do 150cm, zgodny z najnowszą regulacją europejską R-129( potocznie zwaną i-Size). Płynna regulacja wysokości zagłówka umożliwia dostosowanie wysokości pasa samochodowego do wzrosu dziecka. Wyposażony w dodatkowe mocowanie ISOFIX.

 

Foteliki samochodowe dla dzieci Avionaut zostały opracowane we współpracy z projektantami i konstruktorami z doświadczeniem w branży lotniczej. Celem było stworzenie absolutnie bezpiecznych i najwygodniejszych fotelików samochodowych dla dzieci. Produkty Avionaut są ergonomiczne i rosną razem z dzieckiem, aby jak najlepiej dostosować się do ich potrzeb. Dlaczego firma Lookart jest tak pewna jakości fotelików samochodowych? Ponieważ wszystkie modele są produkowane w Polsce, gdzie ma pełną kontrolę nad ich wykonaniem oraz nad wykorzystanymi materiałami. W 2018 roku pierwszy fotelik producenta został przebadany w niemieckim ośrodku testowym ADAC.

 

Avionaut MaxSpace to najnowszy fotelik w ofercie tego producenta. Jest to pierwszy model tej firmy przystosowany do przewożenia dzieci w wieku od ok. 4 lat do ok. 12 lat. Posiada on najnowszą, nadrzędną normą europejską UN R-129/3, potocznie zwaną i-Size. Otrzymanie tej homologacji cechuje się przede wszystkim określeniem zakresu wzrostu dziecka, które może podróżować w tym modelu. Jest to przedział od 100 cm do 150 cm. Określony został tutaj limit wagowy, który jest równy wadze od 15 kg do 36 kg. Dodatkową cechą zgodności z tą regulacją jest wyposażenie fotelika w mocowanie ISOFIX. Nie tylko wpływa ona na wzrost stabilności zapięcia w samochodzie w czasie podróży, ale podnosi także bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego.

Fotelik Avionaut MaxSpace, jak każda konstrukcja dla dzieci w tym zakresie wzrostowym jest modelem, który nie posiada wewnętrznych uprzęży służących do zapięcia dziecka. W tym przypadku mały pasażer jest już zapinany 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu. Zagłówek fotelika, nie tylko chroni głowę dziecka w czasie wypadku, ale również, dzięki znajdującej się w nim prowadnicy, umożliwia dostosowanie wysokości pasa samochodowego do wzrostu dziecka. Wysokość zagłówka zmieniamy korzystając z jednego, poprzecznego przycisku znajdującego się w tylnej części zagłówka. W jego wnętrzu znajduje się także wskaźnik, który określa poprawne jego ułożenie względem wysokości dziecka. Powinniśmy go ustawić w taki sposób, by przeszycie w kształcie skośnej linii znajdowało się na równi z linią wzroku dziecka.
Siedzisko jest wyposażone w dwie prowadnice pasa biodrowego, które zapewniają