Avionaut MaxSpace

Avionaut MaxSpace

Avionaut MaxSpace fotelik samochodowy 15-36kg z normą i-Size

Avionaut MaxSpace i-Size to długo oczekiwany fotelik tej firmy dla dzieci o wzroście od 100cm do 150cm, zgodny z najnowszą regulacją europejską R-129( potocznie zwaną i-Size). Płynna regulacja wysokości zagłówka umożliwia dostosowanie wysokości pasa samochodowego do wzrosu dziecka. Wyposażony w dodatkowe mocowanie ISOFIX.

 

Foteliki samochodowe dla dzieci Avionaut zostały opracowane we współpracy z projektantami i konstruktorami z doświadczeniem w branży lotniczej. Celem było stworzenie absolutnie bezpiecznych i najwygodniejszych fotelików samochodowych dla dzieci. Produkty Avionaut są ergonomiczne i rosną razem z dzieckiem, aby jak najlepiej dostosować się do ich potrzeb. Dlaczego firma Lookart jest tak pewna jakości fotelików samochodowych? Ponieważ wszystkie modele są produkowane w Polsce, gdzie ma pełną kontrolę nad ich wykonaniem oraz nad wykorzystanymi materiałami. W 2018 roku pierwszy fotelik producenta został przebadany w niemieckim ośrodku testowym ADAC.

 

Avionaut MaxSpace to najnowszy fotelik w ofercie tego producenta. Jest to pierwszy model tej firmy przystosowany do przewożenia dzieci w wieku od ok. 4 lat do ok. 12 lat. Posiada on najnowszą, nadrzędną normą europejską UN R-129/3, potocznie zwaną i-Size. Otrzymanie tej homologacji cechuje się przede wszystkim określeniem zakresu wzrostu dziecka, które może podróżować w tym modelu. Jest to przedział od 100 cm do 150 cm. Określony został tutaj limit wagowy, który jest równy wadze od 15 kg do 36 kg. Dodatkową cechą zgodności z tą regulacją jest wyposażenie fotelika w mocowanie ISOFIX. Nie tylko wpływa ona na wzrost stabilności zapięcia w samochodzie w czasie podróży, ale podnosi także bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego.

Fotelik Avionaut MaxSpace, jak każda konstrukcja dla dzieci w tym zakresie wzrostowym jest modelem, który nie posiada wewnętrznych uprzęży służących do zapięcia dziecka. W tym przypadku mały pasażer jest już zapinany 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu. Zagłówek fotelika, nie tylko chroni głowę dziecka w czasie wypadku, ale również, dzięki znajdującej się w nim prowadnicy, umożliwia dostosowanie wysokości pasa samochodowego do wzrostu dziecka. Wysokość zagłówka zmieniamy korzystając z jednego, poprzecznego przycisku znajdującego się w tylnej części zagłówka. W jego wnętrzu znajduje się także wskaźnik, który określa poprawne jego ułożenie względem wysokości dziecka. Powinniśmy go ustawić w taki sposób, by przeszycie w kształcie skośnej linii znajdowało się na równi z linią wzroku dziecka.
Siedzisko jest wyposażone w dwie prowadnice pasa biodrowego, które zapewniają poprawny przebieg tego odcinka pasa. Są to tzw. "podłokietniki". 

Skorupa fotelika zapewnia należytą ochronę dziecka podczas wypadku. Głęboki zagłówek, wysokie burty boczne oraz dodatkowy element energochłonny dokładany od strony drzwi, wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zderzenia bocznego. W zależności od miejsca mocowania fotelika w samochodzie, zakładamy go bądź z lewej, bądź z prawej strony skorupy. Fotelik został wyposażony w dodatkowy element ochronny "Belt Cover". To specjalna otulina, którą zakładamy na pas samochodowy, która poprawia komfort i bezpieczeństwo podczas zderzenia czołowego.

Fotelik Avionaut MaxSpace zapewnia również odpowiedni poziom komfortu dziecka w czasie jazdy. Miękkie, oddychające materiały zapewniają wygodę w cieplejsze dni. Tapicerka jest w pełni demontowana do prania. W przypadku snu dziecka w podróży, fotelik posiada opcję delikatnego wychylenia, które wpływa na lepszą pozycję ułożenia dziecka w foteliku. Redukuje to prawdopodobieństwo opadania głowy w czasie jazdy. 

 

Główne cechy fotelika:

 • zgodny z normą UN R-129/3
 • dla dzieci od ok. 4 do ok. 12 lat (o wzroście od 100cm do 150cm oraz wadze z zakresu 15-36 kg)
 • wyposażony w mocowanie ISOFIX
 • dziecko w foteliku zapinamy 3-punktowym pasem bezpieczeństwa
 • regulowany na wysokość zagłówek w celu dopasowania wysokości pasa
 • zagłówek z linią wskazującą na jakiej wysokości powinna znaleźć się linia wzroku dziecka - ułatwia dopasowanie jego wysokości
 • wyposażony w nakładkę na pas Belt Cover - poprawia komfort oraz bezpieczeństwo podczas zderzenia czołowego
 • jedno z najdłuższych i najszerszych siedzisk w tej grupie produktowej
 • rozbudowana skorupa fotelika doskonale chroniąca dziecko przed zderzeniem bocznym
 • wyposażony w dodatkowo montowany element na foteliku, który pochłania pierwszą wypadkową część energii zderzenia bocznego
 • posiada opcję delikatnego odchylenia siedziska podczas snu dziecka
 • miękkie, oddychające materiały 
 • tapicerka z opcją zdemontowania do prania
 • w pełni opracowany i wyprodukowany w Europie


Avionaut MaxSpace i-Size i testy ADAC

Fotelik MaxSpace i-Size to nowy model fotelika, który oficjalnie trafi do sprzedaży w I kwartale 2020 roku. Z tego powodu na chwilę obecną nie posiada on żadnych dodatkowych testów zderzeniowych niezależnych ośrodków tj. ADAC. Z czasem jednak taka sytuacja może się zmienić. 
Fotelik posiada natomiast zgodność z normą i-Size, w ramach której przeprowadza się każdy rodzaj zderzeń: czołowe, boczne i w tył pojazdu. Taka homologacja to gwarancja odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. 

  999,00 złCena
  Kolor Avionaut